пʼятниця, 3 березня 2017 р.

Д. Дефо. Роман «Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо» – гімн цивілізованій людині. Конспект уроку позакласного читання. Бінарний урок (зарубіжна література + англійська мова)

Гаврилівська загальноосвітня школа I-III ступенів
Каланчацької районної ради





Д. Дефо. Роман «Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо» – гімн цивілізованій людині.
    Конспект уроку позакласного читання. Бінарний урок (зарубіжна література + англійська мова).
   Учителі: Дудченко Г. М. , Тополя О.В.



 









  
2016 рік
Тема. Роман Д. Дефо «Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо» - гімн  цивілізованій людині.
Мета: познайомитися із життєвим і творчим шляхом Д.Дефо, розкрити ідейно-художній зміст роману, охарактеризувати образ Робінзона; розвивати навички аналізу художнього твору , усне зв’язне англійське та українське мовлення, навички перекладу; збагачувати систему духовних і моральних цінностей учнів, їхні життєві орієнтації.
Обладнання: портрет письменника, текст роману, тести для перевірки знання тексту роману, учнівські ілюстрації, презентація, фрагмент художнього фільму, «чорна скриня».
Епіграф до уроку: Дефо – художник, який оспівав силу й мужність людини, її енергію та працьовитість. (О. Анікст)
                В усякому злі треба вбачати якесь добро. (Д. Дефо).

Хід уроку
I.                   Організаційний момент.   1.Слово вчителя ( учителі по черзі вітаються українською та англійською мовами). Дорогі шестикласники, не дивуйтеся тому, що сьогодні на урок до вас прийшли двоє вчителів, адже урок у нас незвичайний, а бінарний. Сподіваємося, що ви прийшли на заняття абсолютно підготовлені,  із гарним настроєм і бажанням отримати задоволення від його проведення.(Учні по черзі промовляють фразу англійською мовою про те, що до уроку готові і мають гарний настрій). А раз так, дозвольте розпочати.
II.                 Мотивація навчальної діяльності учнів. 1.Демонстрація початкових кадрів фільму. 2. Слово вчителя. 30 вересня1659 року вступив на берег безлюдного острова герой роману відомого англійського письменника Даніеля Дефо. Завдяки чому йому вдалося вижити,не втратити людської подоби, розвинути свої вміння і навички піде мова на нашому сьогоднішньому  уроці.
III.              Повідомлення теми і мети уроку.
IV.             Робота над змістом уроку.
1.Слово вчителя англійської мови.
2. Розповідь заздалегідь підготовлених учнів про життєвий і творчий шлях Д. Дефо.(Демонстрація відповідного слайда презентації).
3.Вчитель зарубіжної літератури. У першому виданні «Робінзона Крузо», надрукованому Лондоні 25 квітня 1719 року, не було вказано імені автора. Д. Дефо видав цей твір за рукопис, створений самим героєм історії. Ви здивуєтесь, але книжки Д.Дефо «Робінзон Крузо» немає! Роман мав іншу назву.
3. Ділова гра «Перекладачі».(Учні перекладають титульну сторінку роману).
4.Вчитель зарубіжної літератури. Кожен твір художньої літератури має свою історію написання, не винятком є і роман Д.Дефо.
5. Індивідуальні повідомлення учнів про історію написання роману , прототипа Робінзона.
6. Теорія літератури. Прототип.
7.Літературний диктант.(Тестова перевірка знання тексту).
8.Вчитель зарубіжної літератури. Тривалий час Робінзон боровся за виживання на острові, а потім зробив усе можливе,щоб його життя було більш-менш комфортним. Для цього він змушений багато чого навчитися.
Робота над схемою «Це виготовили руки Робінзона».
9.Отже,наш герой здобув навички найрізноманітніших професій. Давайте зясуємо яких.
Прийом «Знайди зайве» . Озвучування назв професій англійською мовою.
10. «Чорна скриня».
11. ФІзкульхвилинка . Англійською мовою учні співають пісню.
12. Виконання завдання :відновлення хронології подій.
13.Виконання завдання: дібрати до ілюстрацій  відповідні речення англійською мовою.
14.Вирішення проблемного питання. Які із запропонованих речей ви взяли із собою в разі необхідності на безлюдний острів?
15.Бесіда.Чому дати 1вересня, 30 вересня, 19 грудня стали для Робінзона фатальними?
V. Рефлексія.1. Складання формули успіху Робінзона.
 ( Віра + Розум + Наполегливість + Праця )
2.Складання сенкану. Робінзон
Вірить, майструє, перемагає
Здатний долати складні випробування
Переможець.
VI. Підсумок уроку. Оголошення оцінок.

VII. Домашнє завдання. До наступного уроку позакласного читання прочитати

Немає коментарів:

Дописати коментар